top of page
Febuar
signes_sokker_1949_1024_72dpi.jpg

Sæson 24/25

​Opdateret: 14/5 2024

 

2024

Juli

30/7
10.00 Didrik Drillepind // Trælleruphallen, Gevninge
14.00 Orla Frøsnapper // Hvalsø Kulturhus

 

August

5/8 - 16/8
14 x Tekst og Node: Bag enhver kopi, står en original // Foredrag, diverse skoler

September
6/9

17.00 Orla Frøsnapper // Hillerød Kulturnat
9/9

9.30 Abehånden // Firhøjskolen, Føllenslev

12.30 Abehånden // Kalundborg Friskole, Kalundborg

10/9

9.00 Abehånden // Ubby friskole, Ubby

12.30 Abehånden // Hvidebækskolen, Jerslev

11/9

9.10 Abehånden // Rynkevangskolen, Kalundborg

11.05 Abehånden // Rynkevangskolen, Kalundborg

12/9

9.05 Abehånden // Sæby-Hallenslev friskole, Sæby

13/9
12.20 Abehånden // Rørbyskolen, Rørby

16/9

9.05 Abehånden // Tømmerup Friskole, Tømmerup

11.00 Abehånden // Tømmerup Friskole, Tømmerup

17/9

10.15 Abehånden // Højboskolen

Oktober

14/10
14.00 Abehånden // Sønderborg Bibliotek, Sønderborg

15/10

13.00 Abehånden // Bastionen, Nyborg

22/10
8.30 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Niels Ebbesens skole, Skanderborg

10.00 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Niels Ebbesens skole, Skanderborg

23/10
8.30 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Morten Brørup skolen, Skanderborg

9.50 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Morten Brørup skolen, Skanderborg​

12.10 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Morten Brørup skolen, Skanderborg​

24/10
8.30 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Virring skole, Virring​

25/10

8.30 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Skanderborg Real Skole, Skanderborg​

9.45 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Skanderborg Real Skole, Skanderborg​​

28/10
8.45 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Mølleskolen, Ry

10.15Den store krig og skuddene i Sarajevo // Mølleskolen, Ry

12.15 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Mølleskolen, Ry

29/10

8.30 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Skovby skolen, Galten

9.55 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Skovby skolen, Galten

30/10

9.15 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Stilling skole,  Skanderborg

10.20 Den store krig og skuddene i Sarajevo // Stilling skole,  Skanderborg

31/10

Halloween: Bødlen fra kirkegården  // Gurre

November

1/11
Det Bimler og Bamler // Herning Børneteaterfestival, Herning
2/11
Det Bimler og Bamler // Herning Børneteaterfestival, Herning
Abehånden // Herning Børneteaterfestival, Herning
3/11
Didrik Drillepind // Herning Børneteaterfestival, Herning

5/11
19.30 Menneskesønnens sidste dage // Haslev Kirke, Haslev

6/11

9.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

11.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

7/11

9.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

11.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

8/11

9.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

11.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

9/11
11.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

13.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

10/11

11.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

13.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Teater Vestvolden, Hvidovre

14/11
9.15 
 Brødrene Løvehjerte SOLO // Folkekirkens hus, Aalborg

11.15 Brødrene Løvehjerte SOLO // Folkekirkens hus, Aalborg

15/11 - 17/11
Danske Teaterforeningers Teatersemninar // Odeon, Odense

23/11
10.10 Brødrene Løvehjerte SOLO// Lyngby Bibliotek, Lyngby

24/11
10.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Lemvig Bibliotek, Lemvig

15.00 Brødrene Løvehjerte SOLO // Jysk Musikteater, Silkeborg

28/11
10.00 Det´Bimler og Bamler, Husum Bibliotek, Husum

17.00 Det´Bimler og Bamler, Husum Bibliotek, Husum

December 

3/12

10.00 Det´Bimler og Bamler // Ringkøbing bibliotek, Ringkøbing

4/12

10.00 Det´Bimler og Bamler // Skjern Bibliotek, Skjern

5/12
10.00 Det´Bimler og Bamler // Hvide Sande Bibliotek, Hvide Sande

6/12

10.00 Det´Bimler og Bamler // Videbæk Bibliotek, Videbæk
7/12

Det´Bimler og Bamler // Nørre Snede Bibliotek, Nørre Snede

12/12
Det´Bimler og Bamler // Springbrædtet, Ringsted

14/12
11.00 Det´Bimler og Bamler // Brøndbyvester Bibliotek, København

2025

Januar

14/1

19.30 Signes sokker // Kunstsmedjen, Roskilde

19/1

15.00 Signes sokker // Frederikshavn bibliotek, Frederikshavn

22/1

19.00 Menneskesønnens sidste dage // Nørre Nissum kirke, Nørre Nissum

23/1

13.15 Menneskesønnens sidste dage // Struer Kirke, Struer

19.00 Menneskesønnens sidste dage // Hvidbjerg Kirke, Hvidbjerg

25/1

17.00 Signes sokker // Jysk Musikteater, Silkeborg

29/1
19.00 Signes sokker // Bølgen, Ålsgårde

Februar

1/2 - 14/2
Udviklingsophold, Fuerteventura
18/2
19.30 Signes sokker // Slagelse Teater, Slagelse

Marts

Uge 10:

6 x Menneskesønnens sidste dage // Folkekirkens skoletjeneste, Nordjylland

 

April

30/3 - 6/4

Aprilfestival

8/4

19.00 Menneskesønnens sidste dage // Lynæs Kirke, Lynæs

10/4

19.00 ​Signes sokker // Elværket, Frederikssund

23/4
19.30 Signes sokker // Limfjordsteatret, Thisted

24/4

20.00 Signes sokker // Vissenbjerghus, Vissenbjerg

Maj

Juni

Juli
August
September
Oktober
2024
November
December
2025
Januar
Marts
April
Maj
Juni
Februar
bottom of page